Fotoğraf: Milliyetçi Hareket Partisi (MHP)

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Feti Yıldız, DEM Partili milletvekillerinin Türk Ticaret Kanunu ve Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi görüşmelerinde PKK ve elebaşlarının propagandasını yapmalarına yönelik değerlendirmelerde bulundu.

Yıldız konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada şunları kaydetti:

“Kürsü dokunulmazlığına sığınan bölücü örgüt uzantıları, Devletimize Milletimize hakaretler yağdırırken, DEM’lenen CHP’den destek ve alkışlar aldı.

Bölücü terör örgütünün Türkiye Büyük Millet Meclisi’ndeki uzantıları her zaman olduğu gibi, Türk Ticaret Kanunu ve Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifinin görüşüldüğü her saat her dakikada bir başka yerde rastlanılmayacak yoğunlukta terör örgütü PKK ve elebaşlarının propagandasını yaptılar.

Kürsü dokunulmazlığına sığınan bölücü örgüt uzantıları, görüşülmekte olan yasa teklifi ile ilgili bir tek cümle kurmadan devletimize, milletimize hakaretler yağdırdı. DEM’lenen CHP sıralarından destek ve alkışlar aldı.

Bu böyle sürüp gidemez. Aziz milletimiz bu kepazeliği görüyor. Hiçbir hukuk devleti bu duruma asla müsaade etmez.

Siyasi partilerin çalışma usulleri ve kapatılmalarıyla ilgili esaslar Anayasa ve Siyasi Partiler Kanunu’nda ayrıntılı bir şekilde yer almıştır.

Anayasanın başlangıç kısmında yazılı olduğu gibi hiçbir düşünce ve mülahazanın Türk milli menfaatlerinin, Türk varlığının devleti ve ülkesi ile bölünmez esasının, Türklüğün tarihi ve manevi değerlerinin, Türk milliyetçiliği ilkesi inkılapları ve medeniyetçiliğin karşısında koruma göremeyeceği bilinmelidir.

Anayasada yer alan hak ve hürriyetlerden hiçbiri, devletin ülkesi ve milleti ile bölünmez bütünlüğünü bozmak, Türk devletinin ve Cumhuriyetinin varlığını tehlikeye düşürmek, temel hak hürriyetleri yok etmek amacıyla kullanılamaz.

Herkes görevini yapmalıdır.”