Fotoğraf: Milliyetçi Hareket Partisi (MHP)

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Genel Kurulu’nda Türkiye ile Filistin Arasında Kolluk Eğitimi İş Birliği Mutabakat Zaptının Onaylanmasının Uygun Bulunduğuna Dair Kanun Teklifi ile Ulusal Sürücü Belgelerinin Karşılıklı Tanınması ve Değişimine İlişkin Anlaşmanın Onaylanmasının Uygun Bulunduğuna Dair Kanun Teklifi kabul edildi.

Teklifin görüşmelerinde konuşan Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkan Yardımcısı ve Ankara Milletvekili Yaşar Yıldırım, “Türkiye’nin sınırları Kudüs’ten başlamalıdır” diye konuştu.

Görüşmelerdeki konuşmasında Yıldırım şu ifadeleri kullandı:

“Filistin’le bizim tarihi, dini ve insani bağlarımız vardır. Bugün geldiğimiz nokta elbette ki içler acısıdır.

Gazze’de ciddi bir soykırım var. Dünya sessiz, herkes seyrediyor.

İsrail 75 yıl evvel kurulmuş nokta kadar bir yer ve 75 yılda çok ciddi bir toprağa sahip olmuş. Hedef ne? Vadedilmiş topraklar.

Eğer Filistin Devleti olmaz ise, Filistin problemini kendi çözerse; sıra Lübnan’da, Ürdün’de, Suriye’de. Arkasından nerede? Türkiye’de.

Bu savaşın sonunda nihai hedef Türkiye’dir; bu, bizi an itibarıyla ilgilendirmeyebilir ama hepinizin çoluğu çocuğu, evladını ilgilendirecektir.

Filistin’e yapılanların yarın Türkiye’ye de yapılma ihtimali çok büyüktür; onun için Türkiye’nin sınırları Kudüs’ten başlamalıdır, Cilvegözü’nden değil; Cilvegözü’nden sınır başlatırsanız, Ankara’yı koruyamazsınız.

Türkiye’yi korumanız için Kudüs’ten başlamamız ve bugün Kudüs’te yapılanlara, Gazze’de yapılanlara ‘dur’ dememiz lazım.

Maalesef, biz bugüne kadar ciddi şekilde sahip çıkamadık; bu, bizim ayıbımızdır.

Yani Yahudi Yahudiliğini, Hristiyan Hristiyanlığını, tabiri caizse gavur gavurluğunu yapıyor ama Müslüman Müslümanlığını maalesef bugüne kadar yapmadı. İnşallah, bundan sonra yapar.”