Fotoğraf: Milliyetçi Hareket Partisi (MHP)

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Ülkü Ocakları İl Başkanlarına Yönelik Eğitim Programı’nda açıklamalarda bulundu.

Bahçeli konuşmasında şu ifadelere yer verdi:

“Ülkü Ocaklarında yetişmiş birisi olarak elbette her şeyin tanığıyım.

Ancak unutulan bir gerçeği hatırlatmak da bir dava görevimdir.

Ülkü Ocakları Türk milletinin aşılamayacak hisarı, yıkılamayacak kale duvarı, teslim alınamayacak kahramanlık timsalidir.

Sizlere her bakışımda, sizlerle her karşılaştığımda; Henüz söylenmemiş şiirlerin şairlerini, henüz yükselmemiş şaheserlerin mimarlarını, henüz duyulmamış nağmelerin bestekârlarını, henüz okunmamış kitapların müelliflerini, henüz yazılmamış destanların müfitlerini görüyor ve iftihar ediyorum.

Özellikle bilmenizi istiyorum ki, Türk gençliği istikbal beyannamemizdir. Türk gençliği istiklal bereketimizdir. Türk gençliği irade bedestenimizdir. Milliyetçi-Ülkücü gençlik ise Türk gençliğinin özü, özgüveni, özdeğeri, ölü toprağını silkeleyip atan serdengeçti yüreğidir.

Türk milletinin tarih boyunca akıl, bilek ve gönül gücüyle ilmik ilmik dokuduğu tüm değerlerin nişanesi Ülkü Ocakları’dır.

İslam medeniyetinin inanç membaından süzülerek damıtılan tüm hazinelerin haznedarı Ülkü Ocakları’dır.

Aklınızla, inancınızla, vicdanınızla, karakter ve kabiliyetinizle mücadeleyi sürdürdüğünüz sürece, çalışmayı bir hayat felsefesi, okumayı bir varoluş ikramı gördüğünüz müddetçe aşamayacağınız hiçbir engel olmayacaktır.

Öyle bir zaman geldiğinde, kim var diye sorulunca, sağına/soluna bakmadan fert fert “ben varım” diyen Türk gençliğiyle ve hülasa sizlerle her zaman gurur duyacağım.

Sorunlardan ve suçlamalardan yılmamak, tuzaklardan ve karanlık oyunlardan uzak ve uyanık durmak lâzımdır.

Hiç kimse bizlere adalet ve hukuk hatırlatması yapacak kadar dürüst, dengeli, tutarlı ve samimi bir maziye ve mizaca sahibi değildir.

Zira Milliyetçi-Ülkücü Hareket’in veremeyeceği hiçbir hesap da yoktur.

Bize sözde doğruluk dersi vermeye cüret edenler önce kendilerine bakmalıdır. Bize ikide bir parmak sallayanlar haddini ve hududunu bilmek mecburiyetindedir. Adalet ne diyorsa bağlıyız ve saygılıyız.

Ne Milliyetçi Hareket Partisi ne de Ülkü Ocakları onun bunun kum torbası olamaz. Aksine tevessül edip teşne olanların alınlarını karışlamak, akıllarını başlarından almak, boş kafalarına da külah geçirmek bizim için çocuk oyuncağıdır.”