Fotoğraf: Milliyetçi Hareket Partisi (MHP)

İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırıları sürüyor.

Dünyanın farklı bölgelerinde İsrail karşıtı eylemler yapılıyor.

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Grup Başkanvekili ve Nevşehir Milletvekili Filiz Kılıç, Cumhur İttifakı’nın Filistin siyasetine dair açıklamada bulundu.

Kılıç açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“93 harbi sırasında Nene Hatun 3 aylık bebeğini geride bırakıp koşa koşa cepheye katılmıştı.

‘Çocuğun çok küçük, geri dön’ dediklerinde, Nene Hatun’un cevabı tarihe geçmişti: ‘Bebeğim anasız büyür de vatansız büyüyemez’ diyerek o gün yürekleri titretti, Aziziye Tabyasında devleşti, hem Türk milletinin hem de gelecek nesillerin yüz aklarından oldu.

Koca yürekli Türk anası Nene Hatun’u vefatının yıl dönümünde saygı ve rahmetle anıyorum.

Cumhur İttifakımızın Filistin meselesindeki siyaseti, hem tarihin doğru tarafında hem de insanlık değerlerinin yanında duran anlayışıyla, gayretlerimizin Filistin meselesinde insani ve siyasi hassasiyetin küresel düzeyde artmasına en büyük desteği verdiğini de hassaten belirtmek istiyorum.

Sayın Genel Başkanımızın da ifade ettikleri gibi; Gazze meselesi hem tarihen, hem vicdanen, hem ahlaken, hem de dinen Türkiye’nin de meselesidir. Gazze’yi savunmak, Gaziantep’i savunmak demektir.

Gazze düşerse son yurdumuzun etrafındaki kuşatma sertleşmekle kalmayacak, sık sık ifade ettiğim üzere, milli güvenlik tehditleri katlanacaktır.

Bu vesileyle Filistin halkına bir kez daha baş sağlığı dileklerimizi iletiyor, akan kanın durmasını, çocukların ölmemesini ve terör devleti İsrail’in uluslararası arenada yargılanmasına bir an önce başlanmasını arzuluyoruz.”