Fotoğraf: Milliyetçi Hareket Partisi (MHP)

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Malatya Milletvekili Mehmet Celal Fendoğlu, Malatya Kentsel Dönüşüm Müdürlüğü rezerv yapı alanı içerisinde bulunan Kışla Caddesi üzerindeki iş yerlerinin tahliye edilmesi yönünde esnaflara tebligat gönderildiğini ifade ederek, kararın yanlış olduğunu dile getirdi.

Konuyla ilgili olarak Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Genel Kurulu’nda konuşan Fendoğlu, konuşmasında şu ifadeleri kullandı:

“Malatya Kentsel Dönüşüm Müdürlüğü rezerv yapı alanı içerisinde bulunan Kışla Caddesi üzerindeki iş yerlerinin tahliye edilmesine dair ilanen tebligat yapılmıştır.

6 Şubat depreminde ilimiz Malatya’da ‘çarşı’ tabir edeceğimiz tek cadde olan Kışla Cadde’mizdeki esnaf ve iş yerlerinin on beş gün içinde Kentsel Dönüşüm Müdürlüğünce resen tahliye edilme kararı yanlıştır.

Burada bulunan ve iş yerleri sağlam olan esnaflarımızın, kirasını yıllık ödemiş kiracıların, iş yerlerini deprem sonrası tadilat ve dekorasyon yapanların bu kararla mağduriyet yaşayacakları aşikardır.

Esnaflarımıza alternatif çarşı yeri gösterilmesi ve en azından Kurban Bayramı sonuna kadar müsaade edilmesi talebimizdir.”