Fotoğraf: Milliyetçi Hareket Partisi (MHP)

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Özgür Özel, HDP eski eş başkanları Selahattin Demirtaş ve Figen Yüksekdağ’ın da yargılandığı ‘Kobani davasında’ verilen cezalara, “Bu davada bir hukuk yok” diyerek tepki gösterdi.

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Sekreteri ve Bursa Milletvekili İsmet Büyükataman, Özel’in açıklamalarını değerlendirdi.

Büyükataman yaptığı değerlendirmede şunları kaydetti:

“Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Özgür Özel ve şürekası DEM’lenmeye devam ediyor.

Devletimizin terörle mücadelede gösterdiği kararlı duruşun karşısında, CHP ittifak içinde olduğu terör odaklarına diyet borcunu ödemek için kolları sıvıyor,
milletin düşmanları ile aynı safta yerini almakta hiç gecikmiyor.

Kendini adaletin yerine koyan CHP Genel Başkanına göre ‘adalet’ milletimizin canına, malına sadıran ve aziz vatan toprağımıza göz diken kalleşlerin özgür bir şekilde aramızda dolaşması mıdır?

Özgür Özel, 6-8 Ekim Olayları davasında verilen kararın hukuksuz olduğunu neye göre iddia etmektedir?

Bağımsız ve tarafsız Türk yargısının kararına leke düşürmeye çalışan Özgür Özel eczacı gömleğini çıkarıp terör örgütünün gönlünü hoş etmek için hakim cübbesi mi giymiştir?

Türk yargısının kararlarına leke sürmeye hiç kimsenin hakkı yoktur.

Bağımsız Türk yargısı tarafından verilen ve millet vicdanında kabul gören bir karara ‘hukuksuz’ diyerek karşı çıkmak akıl tutulması değilse düpedüz emperyalizmin Kandil’deki eli kanlı uşaklarına selam çakmak değil midir?”